• Data opublikowania: 2016-06-09

Lechia zdobyła Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim!

Piłkarze Lechii Tomaszów pokonali przy świetle własnej publiczności drużynę Warty Sieradz 3:2 w finałowym pojedynku Pucharu Polski na poziomie wojewódzkim. To trzeci triumf tomaszowian w ostatnich czterech latach w pucharowych rozgrywkach.

Lechia

Lechici już w 8 minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Worek z bramkami otworzył Paweł Magdoń. Dwie minuty przed końcem pierwszej części meczu, drugiego gola dołożył Jardel. Do szatni tomaszowianie schodzili zatem w dobrych nastrojach. Po przerwie Warta zdołała strzelić dwie bramki, ale trzecią w szeregach gospodarzy zdobył ponownie Jardel.

Runda wstępna ogólnopolskich rozgrywek Pucharu Polski odbędzie się 16 i 17 lipca. W tym etapie zagra 16 zwycięskich zespołów Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, 18 zespołów II ligi z sezonu 2015/16 i 6 zespołów I ligi z sezonu 2015/16 z miejsc 13-18. Niebawem odbędzie się losowanie par.

Dodajmy, że w piątek (10 czerwca) na piłkarskim placu gry pierwsza drużyna Lechii zmierzy się z zespołem tomaszowskich kibiców. Początek tej konfrontacji został zaplanowany na godz. 18.

Lechia Tomaszów – Warta Sieradz 3:2 (2:0)
Bramki: Paweł Magdoń 8, Jardel Minuz Cruz 43, 59 – Tomasz Bogołębski 53, Kamil Pluta 86

Skład Lechii: Grejber – Król, Cyran, Magdoń, Matuszczyk – Zięba (83′ Kolasa), Maksymilian Rozwandowicz, Szymczak, Mirecki, Jakub Rozwandowicz (19′ Baraniak) – Jardel (85′ Janiec)