• Data opublikowania: 2015-12-07

Lechia wiceliderem tabeli

Siatkarze Lechii Tomaszów, po zwycięstwie nad Bzurą Ozorków awansowali na drugą pozycję w ligowej tabeli. To dziewiąte zwycięstwo tomaszowian w obecnych rozgrywkach.

Z drużyną z Ozorkowa, Lechia zmierzyła się w ramach 12 kolejki II ligi. Mimo wygranej 3:1, nie była to łatwa przeprawa dla naszych zawodników. Co prawda, ozorkowianie zajmują ostatnią pozycję w ligowej tabeli, ale w tym spotkaniu postawili trudne warunki. Pierwsze dwa sety, to zwycięstwa Lechii odpowiednio 25:22 i 25:20. W trzeciej części spotkania, po błędach tomaszowskich zawodników, Bzura doprowadziła do wyniku 2:1. Czwarty set, to prawdziwa gra nerwów, szczęśliwie zakończona dla graczy z Tomaszowa. Po świetnych zagrywkach Mateusza Kowalskiego, Lechia ostatecznie wygrała całe spotkanie 3:1.

W następnej serii meczów, Lechia zagra we własnej hali z drużyną UKS Mickiewicz Kluczbork. Przypomnijmy, w pierwszym spotkaniu obu zespołów lepsi okazali się tomaszowianie. W Kluczborku wygrali 3:0.