Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Lechia traci punkty w pierwszym meczu rundy wiosennej

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki ulegli w Ostródzie tamtejszemu Sokołowi 0:1. Był to inauguracyjny mecz tomaszowian w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017.

Lechia

Trener Grzegorz Dziubek w wyjściowej jedenastce wskazał do gry głównie nowych zawodników. Od pierwszych minut zobaczyliśmy m.in. Adriana Gołdyna, Marcina Gawrona i Łukasza Bociana.

Początek meczu nie zapowiadał wielkiego, piłkarskiego widowiska. Oba zespoły grały bardzo chaotycznie i często popełniały błędy. Tomaszowianie próbowali stwarzać sobie akcje strzeleckie, ale za każdym razem brakowało przysłowiowej kropki nad „i”. Od 80 minuty meczu, Lechia grała w osłabieniu. Dwie żółte karki, a w konwencji czerwoną, otrzymał Bartosz Widejko.

W ostatniej akcji meczu gospodarze zdobyli gola. Po serii strzałów, do bramki  Lechii trafił Michał Jankowski.

Sokół Ostróda - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:0 (0:0)

Bramka: Michał Jankowski ‘90

Lechia: Kędra – Widejko, Żytek, Cyran, Gołdyn – Mirecki (62 Jardel), Gawron (90 Bartłomiej Cieślik), Bocian , Gołuński (46 Paweł Magdoń) – Rozwandowicz, Wolski (46 Krystian Kolasa).