Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Kulturalne lato w Tomaszowie

Na konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Miasta 30 czerwca, prezydent Marcin Witko i dyrektor MCK Jacek Paprocki przedstawili harmonogram imprez kulturalnych na lato 2021 roku. Będzie się działo! Wystarczy wymienić koncerty grup Another Pink Floyd, Lady Pank i Nowatora, cykl imprez piknikowo-rodzinnych pod hasłem „TO MASZ w Tomaszowie”, powrót kina na leżakach na placu Kościuszki, czy wydarzenie ph. „Kulturalnie i ze Smakiem”, które poprowadzi Karol Okrasa. To i tak nie wszystko!

Pokrótce o tym, co wydarzy się latem w Tomaszowie w krótkiej zajawce poniżej. Szczegółowych informacji szukajcie na łamach naszych komunikatorów.

Już 3 lipca na parkingu przy ul. Zachodniej (przy Parku bulwary) koncert zagra Another Pink Floyd, który zaprezentuje repertuar z płyty „The Wall” z gościnnym udziałem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego.

Ciekawie zapowiada się cykl, który odbywać się będzie w wakacyjne soboty (w lipcu i w sierpniu) pod wspólną nazwą „TO MASZ w Tomaszowie”. 10 lipca na przystani nad Pilicą zaplanowano konkurs w pływaniu na byle czym, po którym odbędzie się koncert w szantowych klimatach. W amfiteatrze dla tomaszowskiej publiczności zagra zespół „Na Razie.

W kolejne lipcowe soboty wśród atrakcji będą jeszcze: Słodka Sobota w Skansenie Rzeki Pilicy (17.07), rodzinny Piknik z Jaskiniowcami przy Grotach Nagórzyckich (24.07) oraz wydarzenie ph. Kulturalnie i ze Smakiem, które poprowadzi Karol Okrasa, a które odbędzie się w centrum miasta.

Dodatkowo w lipcu (4 i 18.07) w Skansenie Rzeki Pilicy będzie można wziąć udział w pokazach tkactwa tradycyjnego i artystycznego, poznać techniki związane z tym rękodziełem, a także samemu spróbować sił w tkaniu i poznać jego działanie terapeutyczne. Spotkanie organizowane jest również z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących.

Sierpniowe atrakcje to m.in. kino na leżakach (7.08, pl. T. Kościuszki, komedia kryminalna „Na noże”), Piknik Militarny w Skansenie Rzeki Pilicy (14.08), warsztaty graffiti i koncert Nowatora (21.08, park Bulwary), a na zakończenie wydarzenie inspirowane czasami PRL-u (28.08, parking przy Skansenie Rzeki Pilicy), w trakcie którego zaplanowano konkurs „Kiedyś to było”, prezentację pojazdów zabytkowych oraz koncert grupy „Wokalni” z Miejskiego Centrum Kultury.

W sierpniu Miejskie Centrum Kultury zainauguruje projekt pn. „Letnia Scena Muzyczna ‒ Nasi Grają”. Skierowany on będzie do amatorskich zespołów muzycznych z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, które szukają miejsca do zaprezentowania się szerszej publiczności. Koncerty odbywać się będą w każdy piątek w Skansenie Rzeki Pilicy.

Natomiast już we wrześniu wraca Love Polish Jazz Festival. Koncertom towarzyszyć będą w tym roku warsztaty wokalne i muzyczne, które poprowadzą znani muzycy.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij