Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Kooperacje 3D: Spotkanie inauguracyjne

„KOOPERACJE 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin” to projekt, w ramach którego dziś (23.09.2019) zainaugurowano w Urzędzie Miasta pierwsze działania. W spotkaniu brali udział m.in. pracownicy Urzędu Miasta, Starostwa, Powiatowej Komendy Policji, Powiatowego Urzędu Pracy, Zespołu Kuratorskiego Służby Sądowej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej, Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, przedstawiciele Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, animatorzy i eksperci z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi oraz  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, który w realizowanym projekcie z ramienia Prezydenta będzie pełnił rolę Lidera.


spotkanie kooperacje 3d

O co chodzi?


Głównym celem projektu jest poprawa współpracy pomiędzy instytucjami pomocy i integracji społecznej a policją, sądem czy organizacjami pozarządowymi, istotnymi z punktu widzenia rodzin potrzebujących wsparcia, przeciwdziałania ubóstwu społecznemu oraz jego zwalczaniu.

Podczas spotkania zostały omówione założenia modelu kooperacji, zaprezentowano korzyści stosowania zaproponowanych rozwiązań, przedstawiono propozycje sformalizowania partnerstwa składającego się z przedstawicieli instytucji pomocy społecznej i integracji społecznej oraz w/w podmiotów. 

  

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij