Kolejne sukcesy zawodników IUKS Dziewiątka

Karolina Bosiek w pięknym stylu zdobyła wicemistrzostwo Polski w półmaratonie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie rozgrywano zawody we wrotkarstwie szybkim. Na podium stanęli również inni tomaszowscy sportowcy.

FOTO

30 kwietnia br.  zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka" startowali w Grodzisku Wielkopolskim gdzie rozgrywano MP w półmaratonie i PP we wrotkarstwie szybkim oraz zawody wrotkarskie o Puchar Bernarda. Karolina Bosiek w pięknym stylu zdobyła wicemistrzostwo Polski w półmaratonie.

Na podium stanęli jeszcze : Szymon Wojtakowski (rocznik 2005- 06, zwyciężył na dystansie 3,1 km) i Sandra Syguła (rocznik 2009-10, na dystansie 800m zajęła drugie miejsce).

Pozostałe miejsca zawodników IUKS „Dziewiątka”

Dystans 3,1 km – 7. miejsce Paula Danielik (rocznik 2005-06), 7. miejsce Kaja Kozar, 8. miejsce Małgorzata Kompa (rocznik 2003-04)

Dystans  800m – 10. miejsce Roksana Polak (rocznik 2009-10)

Dystans 1km – 5. miejsce Julia Polak(rocznik 2006-07)

Dystans 9,3km – 7. miejsce Katarzyna Dela (rocznik 2001-02)

Półmaraton – 4 miejsce Jakub Piotrowski (kat. M16), 7. miejsce Damian Żurek (kat.M16), 10. miejsce Mateusz Owczarek (kat. M20), 7 miejsce Karolina Gąsecka (kat.K16), 8. miejsce Natalia Jabrzyk (kat.K16), 11. miejsce Olga Kaczmarek

Zawodników przygotowywali trenerzy: Sebastian Król, Jaromir Radke, Jolanta i Wiesław Kmiecik

3 maja br., w Grodzisku Mazowieckim rozegrano zawody dla dzieci na torze przeszkód na rolkach krótkich i w jeździe szybkiej na rolkach długich. W barwach IUKS Dziewiątka wystartowali Oliwier Ambroziak (złoty medal) i Nina Kociucka (4. miejsce) .

Tego samego dnia, w Poznaniu startowała po raz kolejny Sandra Syguła zdobywając kolejny puchar.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i ich trenerów . Kolejne zawody to Torowe Mistrzostwa Polski, które rozgrywane będą na nowym torze w Tomaszowie Lubelskim w dniach 12-14 maja br.