Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Kolejne sukcesy tomaszowskich łyżwiarzy

W trakcie konferencji trenerów łyżwiarstwa szybkiego, która odbyła się w niedzielę 22 maja zostały zatwierdzone kadry szkolenia centralnego PZŁS na sezon 2016/17. Wśród powołanych zawodników nie zabrakło tomaszowskich łyżwiarzy. Co więcej,  Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy ,,Dziewiątka” został najlepszym klubem w Polsce na torze długim, w rankingu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego za sezon 2015/16.

Kolejne sukcesy tomaszowskich łyżwiarzy

W 18 osobowej kadrze narodowej juniorów szkolonych znalazło się 7 zawodników z Tomaszowa Mazowieckiego: Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka, Jakub Piotrowski, Damian Żurek, Izabela Tejchman – zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka” oraz Natalia Jabrzyk i Mateusz Owczarek – zawodnicy KS Pilica. Trenerem głównym tej grupy został Wiesław Kmiecik.

W kadrze narodowej kobiet, której trenerem jest nadal Krzysztof Niedźwiedzki szkolona będzie Aleksandra Kapruziak zawodniczka KS Pilica. Podsumowano też dotychczasowe szkolenie i ogłoszono wyniki rankingu klubowego PZŁS sezonie 2015/16. Wyróżnieni zostali też najlepsi trenerzy rankingu PZŁS pracujący z dziećmi i młodzikami oraz z juniorami w minionym sezonie. Wszystkie wyróżnienie trafiły do Tomaszowa Mazowieckiego.

Najlepszym klubem w Polsce w rankingu PZŁS na torze długim w sezonie 2015/16 został Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy ,,Dziewiątka”. Najlepszym trenerem juniorów na torze długim w sezonie 2015/16 została trenerka Jolanta Kmiecik. Najlepszym trenerem dzieci i młodzików na torze długim w sezonie 2015/16 został Rafał Brzostowicz.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij