Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Klucz znaleziony, miasto ocalone!

Aż dwadzieścia kilkuosobowych drużyn wzięło udział w grze terenowej pn. „Diabelskie potyczki”, którą 15 maja zorganizowało Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Zabawa odbyła się przy okazji Nocy Muzeów, a jej finał miał miejsce w Skansenie Rzeki Pilicy, gdzie uczestnicy mogli dodatkowo bezpłatnie zwiedzić tę atrakcję turystyczną.

Na starcie gry, który wyznaczono w Informacji Turystycznej na pl. T. Kościuszki, zespoły otrzymywały pakiety startowe złożone z opisu gry, karty zagadek i karty odpowiedzi. Zadaniem uczestników było znalezienie klucza do bram miasta. Został on wykradziony przez diabła nagórzyckiego, który uwolnił się ze swojego podziemnego królestwa w Grotach Nagórzyckich. Aby odszukać miejsce ukrycia klucza, należało rozwiązać zagadki pozostawione przez czarta w różnych punktach miasta, wykazując się przy tym sprytem i znajomością historii Tomaszowa oraz postaci z nią związanych.

Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, ale również okolicznych miejscowości. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają do udziału w kolejnych wydarzeniach.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij