Kiermasz palm i pisanek w muzeum

W tomaszowskim muzeum 8 kwietnia odbył się kiermasz wielkanocny. Tradycyjne pisanki, palmy, wycinanki, bukiety, wianuszki i hafty rawsko-opoczyńskie zaprezentowali twórcy ludowi Oddziału Piotrkowskiego STL w Tomaszowie Mazowieckim.

Odwiedzający kiermasz mogli zaobserwować proces powstawania tradycyjnej woskowej pisanki, a także zakupić świąteczne ozdoby, wśród których obok pisanek, królowały palemki, kurczątka, zajączki, kraszanki i wiele innych będących dziełem twórców ludowych. Kiermasz był również okazją do zapoznania się ze sposobami zdobienia jajek wielkanocnych i robieniem palm, z kolei dla odwiedzających imprezę dzieci z tomaszowskich przedszkoli i szkół okazał się skarbnicą wiedzy o tradycjach ludowych naszego regionu.