Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Karolina Bosiek wicemistrzynią świata

Karolina Bosiek zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City. 18-latka wspólnie z Karoliną Gąsecką i Natalią Jabrzyk sięgnęła też po brąz w sprincie drużynowym.

FOTO

Fot. Karolina Bosiek / Instagram

Reprezentantki Polski w składzie: Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka i Natalia Jabrzyk zdobyły brązowy medal na mistrzostwach świata juniorów w Salt Lake City. Cała trójka trenuje na co dzień w Klubie Sportowym Pilica Tomaszów Mazowiecki.

W startach indywidualnych Karolina Bosiek została wicemistrzynią świata w biegu masowym. Tomaszowianka okazała się szybsza od Włoszki Laury Peveri, a uległa jedynie Kanadyjce Beatrice Lamarche. 18-latka była czwarta na 3000 metrów i piąta na 1500 metrów.

Jakub Piotrowski z czasem 6:45,86 s., zajął 18. miejsce na dystansie 5000 metrów i został rekordzistą Polski juniorów. Natomiast Jan Świątek na dystansie 1500m z czasem 1:49,13 s. też ustanowił nowy rekord.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij