Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2022-04-11

„Jesteśmy dziećmi tego świata” – koncert dla Ukrainy

Pod takim tytułem w Miejskim Centrum Kultury „Tkacz” 8 kwietnia odbył się koncert, którego ideą było wyrażenie naszej solidarności z walczącym o wolność narodem ukraińskim. W części artystycznej imprezy wystąpiła grupa „Wokalni” oraz najmłodsi uczestnicy zajęć tanecznych w MCK. Podczas wydarzenia przeprowadzono zbiórkę publiczną środków z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie.


W czasie koncertu nie zabrakło pozytywnej energii i wielu wzruszeń. Przed jego rozpoczęciem Olga Fomichevska w imieniu społeczności ukraińskiej, która na skutek działań wojennych Rosji na Ukrainie znalazła schronienie w naszym mieście, gorąco podziękowała mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego za okazaną pomoc i wsparcie. Unikalna atmosferę wydarzenia podkreślał repertuar. Ze sceny wybrzmiały m.in. utwory, takie jak: „Nie ma jak u mamy”, „Mam tę moc”, „Czas nas uczy pogody”, „Dziwny jest ten świat”.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz rękodzieła wykonanego w pracowniach artystycznych MCK oraz zbiórka publiczna, w której przeprowadzeniu pomagali wolontariusze ze Stowarzyszenia „Wojenna Pomoc”. W sumie zebrano 1 887, 35 zł. Środki, po konsultacji z Centrum Młodzieży „Kwadrat” w ukraińskiej Winnicy, zostaną przeznaczone na zakup najbardziej potrzebnych rzeczy.

Na scenie wystąpili: grupa „Wokalni” pod kierunkiem Beaty Niedzielskiej (która zajęła się także opracowaniem głównej części koncertu), dzieci z grupy tanecznej przygotowane przez Sebastiana Gułaja oraz Estelle François-Molendę, Aleksander Gronostaj, uczestnik zajęć gry na perkusji prowadzonych przez Dominika Czwartka. Na scenie zaprezentowali się również: Maria Bernacka, Julianna Kołodziejczyk, Lena Będzińska, Patrycja Kata, Celina Małek, Tymon Ćwiertnia, Hubert Pietrzyk, Martyna Baran, Magdalena Gosa, Julia Szulc, Karolina Zalewska, Iga Zielińska, Amelia Piechota, Karolina Sobczyk, Izabela Rudzka i Jadwiga Kocik. Konferansjerkę prowadziła Agnieszka Dabrowska.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij