Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Jesienne spotkania w bibliotece "Pani Jesień i jej dary"

"Pani Jesień i jej dary" to tytuł lekcji bibliotecznej, w której wzięły udział dzieci i nauczycielki z Przedszkola nr 8. Spotkanie odbyło się 18 września w Pokoju Bajek Miejskiej Biblioteki Publicznej.

lekcja biblioteczna

Najmłodsi zostali przywitani zagadką o jesieni i poznali ciekawostki i przysłowia o tej porze roku. W tym dniu do przedszkolaków przyszła Pani Jesień i opowiedziała o sobie. Następnie dzieci miały do rozwiązania jesienny quiz. Przybyli bez trudu wskazali te obrazki, które pasują do omawianej pory roku. Nie zabrakło zabaw ruchowych i konkursu: która grupa odnajdzie ukryte w bibliotece skarby jesieni. Dzieci bezbłędnie rozróżniały znalezione owoce i warzywa. W drugiej części spotkania najmłodsi zostali zapoznani z księgozbiorem naszej placówki oraz wykonali pracę plastyczną: jesiennego jeża. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały poczęstowane darami Pani Jesieni, z apetytem zjadły obrane jabłka i marchewki.

Do zajęć w bibliotece zostały wykorzystane wiersze Juliana Tuwima pt. "Dwa wiatry" i "Warzywa".


 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowiecki

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij