Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Jesienna rekreacja

10 października Miejskie Centrum Kultury zorganizowało Integracyjny Rajd Nordic Walking, który odbył się na terenach Spalskiego Parku Krajobrazowego.

Nie zawiedli uczestnicy chętnie łączący rekreację z urokami jesieni. Wszyscy przed wyruszeniem na trasę mogli skorzystać z instruktażu dotyczącego technik chodzenia z kijkami, który przeprowadziła Izabela Piotrowska, instruktorka z Miejskiego Centrum Kultury. Podziwiano niezwykły krajobraz obszaru Natura 2000, a także wysłuchano ciekawostek na temat występujących tam gatunków fauny i flory, które uczestnikom rajdu opowiedział Tomasz Rogaczewski, leśniczy z Nadleśnictwa Smardzewice. Spacer z kijkami tradycyjnie już zakończyły gry i zabawy integracyjne oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Miłośnicy nordic walkingu otrzymali też certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu.

Rajd odbył się w ramach edukacyjnego projektu artystyczno-rekreacyjnego „Ekopaździernik 2020” realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij