Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Jedyny Międzynarodowy Konkurs Programistyczny w Europie – tomaszowscy uczniowie w pierwszej dziesiątce

Uczniowie 3 tomaszowskich szkół: SP12, SP13 i Pierwszej Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej zajęli czołowe miejsca w międzynarodowym konkursie programistycznym. 26 listopada 2016 na Wydziale Informatyki w gmachu Politechniki Brneńskiej przy ulicy Božetěchovej 1/2 w Czechach odbył się finał Międzynarodowego Twórczego Konkursu Programistycznego Creative Baltie 2016.

 Zdjęcie reprezentatów Polski

Konkurs Baltie jest jedynym międzynarodowym konkursem programistycznym
w Europie przeznaczonym dla wszystkich uczniów - poczynając od pierwszej klasy szkoły podstawowej poprzez gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

 

W tym roku w finale wzięli udział uczniowie z trzech państw: Czech, Słowacji i Polski. Uczestnicy prezentowali swoje prace na dowolny temat przed pięcioosobową komisją, która oceniała funkcjonalność oraz oryginalność, opracowanie graficzne, pomysłowość programu
i jego interaktywność. Brano pod uwagę również ogólne wrażenia z prezentacji swojego programu zadając pytania dotyczące działania przedstawionych programów. Uczniowie prezentowali swoje prace w języku angielskim i czeskim.

 

Konkurs został podzielony na cztery kategorie ze względu na wiek uczniów: kategoria A – najmłodsi uczestnicy z klas 1 – 3 szkoły podstawowej, B  –  uczniowie z klas 4 – 6, C – ze szkół gimnazjalnych i D –  szkoły ponadgimnazjalne.

 

W konkursie brali udział uczestnicy indywidualni i zespoły. W finale zaprezentowało się 38 uczniów, w 28 drużynach, w tym z Polski 18. Uczniowie przedstawiali napisane przez siebie: gry logiczne, sprawnościowe, quizy oraz inne programy na dowolne tematy o dużym stopniu trudności. Poziom konkursu był bardzo wysoki, nawet najmłodsi programiści zastosowali w swoich programach zmienne i wyższe programowanie. 

 

Z naszego miasta wzięły udział 3 szkoły. Szkołę Podstawową nr 12 w ZSP nr2 reprezentował Bartosz Niewiadomski - klasa 3d, uczennica: Joanna Wójcikowska - klasa 5 z Pierwszej Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Tomek“, która juz po raz trzeci znalazła się w finale w Brnie oraz Emil Stolarczyk - klasa 6 ze Szkoły Podstawowej nr 13 w ZSP nr 1.

 

Cała trójka znalazła się w pierwszej dziesiątce: Bartosz Niewiadomski - 7 miejsce kat A, Joanna Wójcikowska - 5 miejsce oraz Emil Stolarczyk - 10 miejsce – kat B. Uczniów przygotowali do konkursu Gabriela Pietrzak (Szkoła Podstawowa nr 12), Jolanta Golczyk (Pierwsza Chrześcijańska Szkoła Podstawowa Tomek) oraz Robert Tyczyński (Szkoła Podstawowa nr 13).

Wszyscy uczestnicy finału „Creative Baltie 2016“ otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij