Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Jak wpłynąć do piekła i wrócić” – kolejne spotkanie przy Globusie

 Jak wpłynąć do piekła i wrócić” czyli Spotkanie przy Globusie, które odbędzie się 23 lutego o godzinie 18, organizowane  jest przez koło naukowe Globtrotter i Filie Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Koło naukowe " Globtrotter" i Filia Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zapraszają do udziału w cyklu SPOTKAŃ PRZY GLOBUSIE z ludźmi dla których podróżowanie jest pasją. Spotkanie odbędzie się w budynku Filii Uniwersytetu Łódzkiego, wstęp wolny.

Gościem wydarzenia będzie Kapitan Grzegorz Bińczyk - poprowadził jacht „Zjawa IV” nieeksplorowanymi dotąd przez Polaków akwenami Zatoki Hudsona. Za swoje osiągnięcie otrzymał wyróżnienie w najważniejszym polskim plebiscycie - Kolosy w kategorii żeglarstwo. Wyprawa przebyła od 9 lipca do 31 sierpnia trasę o długości 4800 mil morskich (prawie 9000 km). Było to pierwsze w historii polskiego żeglarstwa lądowanie na Ziemi Baffina i równie bezprecedensowa eksploracja Zatoki Hudsona, aż do Churchill. Rejs ten zapisał się w historii światowego żeglarstwa - żaden jacht przed „Zjawą IV” nie dotarł do osad innuickich w północnych rejonach Zatoki Hudsona. Pionierską wyprawę zorganizowało Tomaszowskie Towarzystwo Wioślarskie (TTW) z Tomaszowa Mazowieckiego.

Więcej informacji na : https://www.facebook.com/spotkaniaprzyglobusie

plakat spotkania przy globusie


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij