Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Ja – to wszystko, co mam”

 15 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim miała miejsce uroczysta gala wieńcząca projekt „Ja – to wszystko, co mam”. Jest to program zajęć profilaktyczno - rozwojowych dla uczniów gimnazjum realizowany przez łódzką fundację „Aby nikt nie zginął”, a finansowany przez Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.  

 

Od października do grudnia grupa gimnazjalistów uczestniczyła w cotygodniowych warsztatach. Poprzez trening, zabawę i pracę w grupie rówieśników młodzież uczyła się, jak radzić sobie z rozwiązywaniem swoich problemów. Przy pomocy profesjonalnych trenerów brali udział  w ćwiczeniach i zabawach zespołowych oraz indywidualnych, podczas których mogli poznawać własne emocje, odkrywać talenty, uczyć się różnic indywidualnych i akceptować je, ćwiczyć zasady asertywnej komunikacji i pracy zespołowej, a także efektywnego rozwiązywania zadanych sytuacji problemowych.

Uczniowie mieli możliwość wzmocnienia poczucia własnej wartości, kształtowania poczucia odpowiedzialności za siebie i innych, szukania rozwiązań dla swoich problemów. 
Ponadto celem warsztatów było budowanie u młodych ludzi tożsamości ustabilizowanej, aby po zakończonym cyklu spotkań znali swoje mocne strony i umieli je wykorzystywać we właściwy sposób wobec różnych problemów, aby akceptowali siebie i innych, potrafili pracować w grupie, słuchać i rozmawiać bez agresji oraz podejmować odpowiedzialność za swoje życie nie uciekając  w używki.

Całość warsztatów zakończyła się realizacją wspólnego projektu, którym było nakręcenie filmu. Podczas uroczystej gali młodzież oraz zaproszeni przez nich goście – członkowie rodzin, przyjaciele, a także dyrektor szkoły i pedagodzy - mieli możliwość po raz pierwszy zobaczyć efekty pracy – film i zdjęcia z zajęć. Realizatorki projektu podzieliły się swymi refleksjami dotyczącymi wspólnej pracy z gimnazjalistami. Uczestnicy projektu otrzymali dyplomy, upominki oraz dokumentację swojej pracy - zdjęcia i film.

                                                                 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij