Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-12-09

Interaktywna tablica trafiła do Szkoły Podstawowej nr 12

Szkoła Podstawowa nr 12 z Tomaszowa została nagrodzona kolejną tablicą interaktywną za aktywny udział w programie "Moje miasto bez elektrośmieci". Placówka z wielkim rozmachem organizuje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w które angażuje również lokalną społeczność.

Szkoła uczestniczy w programie "Moje miasto bez elektrośmieci" od samego początku jego funkcjonowania. Placówka realizuje misję akcji poprzez promowanie i realizację ekologicznych postaw oraz organizację zbiórek zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Już od pierwszej zbiórki elektrośmieci szkoła pokazała, że włączyła się w program z dużym zaangażowaniem. Uczniowie, pracownicy szkoły, a także lokalna społeczność uzbierali wtedy ponad 7 ton zużytego sprzętu. Od tej pory szkoła systematycznie organizuje zbiórki elektrośmieci, za które została dotychczas nagrodzona łącznie pięcioma tablicami interaktywnymi - najcenniejszymi nagrodami w programie. Ostatnią otrzymała w trakcie uroczystego apelu 8 grudnia, podczas, którego przedstawiciele organizacji ElektroEko przekazali na ręce dyrekcji i nauczycieli cenną nagrodę. Na uroczystym apelu obecni byli również zastępca prezydenta miasta Zofia Szymańska, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta oraz zastępca dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Pani Halina Szczucińska. Szkolna koordynator programu Renata Sawińska zapowiedziała, że placówka już planuje kolejne zbiórki.

W ślad za szkołą poszły kolejne placówki edukacyjne w Tomaszowie Mazowieckim, które przyłączyły się do programu "Moje miasto bez elektrośmieci".Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij