Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-10-11

Inauguracja Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W piątek odbyła się inauguracja roku akademickiego Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W uroczystości wzięli udział słuchacze oraz przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych instytucji. Inauguracyjny wykład wygłosił ksiądz dr Przemysław Szewczyk. Słuchacze otrzymali także indeksy.

Uroczystość odbyła się w auli imienia profesora śp. Anzelma Iwanika, wybitnego matematyka pochodzącego z Tomaszowa Mazowieckiego. Po części oficjalnej, przybyli goście mogli zobaczyć wystawę sekcji plastycznej.

Celem Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest m.in. aktywizacja osób w wieku emerytalnym, integracja i podtrzymanie więzi społecznych czy podnoszenie sprawności fizycznej. W 2015 roku przypada 40 rocznica powstania pierwszego UTW w Polsce. Od dziewięciu lat Uniwersytet działa w naszym mieście. W tym roku powołana została również pierwsza w historii Tomaszowska Rada Seniorów.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij