• Data opublikowania: 2016-04-01

III Powiatowy Konkurs Plastyczny „Dolina Pilicy” dla Świetlic Szkół Podstawowych

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku szkolnym 2013\2014 i od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Celem konkursu była przede wszystkim promocja piękna naszego regionu oraz rozwijanie wrażliwości i zmysłu plastycznego, doskonalenie technik plastycznych i popularyzacja dziecięcej twórczości wśród wychowanków świetlic. Już po raz trzeci, konkurs miał swoje rozstrzygnięcie w „Galerii pod Grotami”. W tym roku otwarcie wystawy pokonkursowej połączonej z wręczeniem nagród i dyplomów dla laureatów odbyło się 23 marca. W III edycji konkursu prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych.

Zdjęcie z wręczenia nagród w konkursie

Tegorocznymi laureatami konkursu zostali:

Kategoria klasy 1-2

• I miejsce Maja Tomkowska klasa I Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim
  • I miejsce Julia Kępa klasa II Publiczna Szkoła Podstawowa w Inowłodzu
  • I miejsce Nikola Ignaszczyk klasa I Zespół Szkół w Wiadernie
  • I miejsce Zuzanna Świnoga klasa I Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim
  • II miejsce Weronika Walasik klasa II Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie
  • II miejsce Kacper Koch klasa II Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie
  • II miejsce Filip Marszałek klasa I Zespół Szkół w Wiadernie
  • II miejsce Szymon Walasik klasa II Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie
  • III miejsce Miłosz Małocha klasa I Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim
  • III miejsce Angelika Królak klasa II Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Szkoła Filialna w Sadykierzu
  • III miejsce Natalia Kozera klasa II Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie.

Kategoria klasy 3 – 4

• I miejsce Gabriela Grzyb klasa IV Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie
  • I miejsce Paulina Woźniak klasa III Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim
  • I miejsce Marika Jaśkiewicz klasa III Zespół Szkół w Wiadernie
  • I miejsce Roksana Nockoska klasa IV Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie
  • II miejsce Lena Bogdan klasa IV Publiczna Szkoła Podstawowa w Inowłodzu
  • II miejsce Natalia Skorupa klasa IV Publiczna Szkoła Podstawowa w Inowłodzu
  • II miejsce Maria Sepkowska klasa III Zespół Szkół w Wiadernie
  • III miejsce Tosia Wieczorek klas III Zespół Szkół w Wiadernie
  • III miejsce Oliwier Śliwiński klasa III Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim.

Kategoria klasy 5 – 6

• I miejsce Martyna Sępińska klasa V Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzeczycy Szkoła Filialna w Sadykierzu
  • I miejsce Zofia Szamburska klasa V Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim
  • I miejsce Monika Rybak klasa VI Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim
  • II miejsce Aleksandra Rychlińska klasa VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Inowłodzu
  • II miejsce Oliwia Łączna klasa V Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim
  • II miejsce Zofia Sęk klasa V Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim
  • III miejsce Julia Sadłowska klasa V Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie
  • III miejsce Anna Kaproń klasa VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Inowłodzu.

Pomysłodawczyniami konkursu „Dolina Pilicy” dla Świetlic Szkół Podstawowych są panie Grażyna Galińska i Ewa Redko nauczycielki świetlicy w Szkole Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim.

Organizatorki konkursu postanowiły zakwalifikować na wystawę pozakonkursową 26 nienagrodzonych prac.

Wystawę III Powiatowego Konkursu Plastycznego „Dolina Pilicy” można oglądać do maja w Grotach Nagórzyckich w „Galerii pod Grotami”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!