Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

I turnus „Oazy przygody” za nami

W pierwszym tygodniu wakacji, od 26 do 30 czerwca w Miejskim Centrum Kultury, filii MOK odbywała się akcja wakacyjna pod hasłem „Oaza przygody”. Dzieci miały okazję poznać pracownię ceramiki w filii podczas warsztatów ceramicznych oraz decoupage.

Dzieci podczas zajęć

Odbyły się zajęcia sztuki walki capoeira, gry i zabawy dramowe, spotkanie z kulturą japońską, które przybliżyło dzieciom Stowarzyszenie Entuzjastów Kultury Japońskiej. Nie zabrakło również atrakcji sportowych: pływania w basenach czy zajęć w kręgielni. Dzieci miały możliwość obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej grupy medycznej OSP Tomaszów-Białobrzegi.

Podczas wycieczki do Piotrkowa Tryb. można było poznać szlak legend piotrkowskich, recepturę „Marcepanów króla Zygmunta” na warsztatach produkcji słodyczy wg XVI-wiecznego przepisu. W piotrkowskim muzeum dzieci wzięły udział również w warsztatach etnograficznych. Z kolei w Kielcach gościliśmy w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, w Centrum Geoedukacji GeoPark oraz w Parku Wodnym „Perła”.

Wielką atrakcją dla dzieci była wizyta w Jednostce Wojskowej w Tomaszowie Maz., gdzie zwiedzały Salę Tradycji oraz obejrzały symulator pola walki „Śnieżnik”. Na zakończenie turnusu wszyscy uczestnicy akcji wakacyjnej otrzymali pamiątkowe certyfikaty i upominki.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij