Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-03-17

I LO zwyciężyło w konkursie o ubezpieczeniach społecznych

14 marca uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego sprawdzali swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Eliminacje odbyły się w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Zduńskiej Woli. Najlepsze w województwie łódzkim okazały się uczennice I Liceum w Tomaszowie.

Uczennice I LO

Uczniowie mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Trzyosobowe zespoły uczniowskie wyłonione w etapie szkolnym musiały znać odpowiedzi między innymi na takie pytania jak: kto jest płatnikiem składek? jaka jest definicja wypadku przy pracy? ile wynosi stopa procentowa składki na ubezpieczenie wypadkowe? kto może opłacać składki w preferencyjnej wysokości? kto wydaje orzeczenia o niepełnosprawności?

Do rywalizacji przystąpiło 20 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi, Łasku, Kutna, Bełchatowa, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli, Poddębic, Działoszyna, Wielunia i Wieruszowa. I miejsce i najlepszy wynik osiągnęły uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego z Tomaszowa Mazowieckiego. Drużyna w składzie: Aleksandra Kozar, Martyna Bąk, Patrycja Życka, przygotowana przez Dorotę Chruścielewską-Chojnacką, będzie reprezentować województwo łódzkie w ogólnopolskim finale Konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który odbędzie się 26 kwietnia w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie.

III miejsce w regionie wywalczyły uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tomaszowie - drużyna w składzie: Gabriela Tryk, Jowita Gwiździńska, Edyta Sygitowicz pod opieką Katarzyny Siedlińskiej.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij