Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Goście z Mołdawii z wizytą w Tomaszowie Mazowieckim

W trakcie tegorocznych Dni Tomaszowa Mazowieckiego gościliśmy delegację z naszego miasta partnerskiego, mołdawskiego Hîncești. Przedstawiciele tamtejszego samorządu zwiedzili miasto, a także wysłuchali gwiazd, które wystąpiły na pl. Kościuszki i tomaszowskich Błoniach. Niespodzianką był sobotni występ na pl. Kościuszki mołdawskiego Zespołu Tańca Narodowego Rejonu Glodeni - Hora Moldovei.

FOTO

Przypomnijmy, że w czwartek prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i burmistrz Hîncești Alexandru Botnari podpisali umowę partnerską o współpracy naszego miasta z mołdawskim samorządem. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie przyjęli w czwartek radni Rady Miejskiej. W obradach uczestniczyły władze naszego miasta, konsul honorowy Mołdawii Pavel Scura, a także przedstawiciele mołdawskiego samorządu: prezydent miasta Hîncesti Alexandr Botnari, zastępca prezydenta miasta Hîncesti  Dîru Valeria, prawnik Pruteanu Daniela, specjalista do spraw kultury i sportu Anjela Fulga, ekonomista Svetlana Grishca i inżynier Evghenii Stasoc.

W sobotę, na pl. Kościuszki wystąpił mołdawski Zespół Tańca Narodowego Rejonu Glodeni - Hora Moldovei. Artyści otrzymali gromkie brawa od zgromadzonej publiczności.

Delegacja z Mołdawii wysłuchała koncertów na tomaszowskich Błoniach i pl. Kościuszki, zwiedziała tomaszowskie atrakcje turystyczne, a także Ceramikę Paradyż. Dodatkowo, 23 czerwca br. prezydent Witko wraz z zagranicznymi gośćmi - konsulem honorowym Mołdawii Pavłem Scurą oraz przedstawicielami władz miasta Hîncești odwiedzili obiekt. Pierwszym punktem wizyty był salon firmowy w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie goście mieli okazję poznać najważniejsze informacje o działalności Ceramiki Paradyż i jej historii oraz zobaczyć najnowsze kolekcje płytek ceramicznych. Na koniec zwiedzili zakład produkcyjny Tomaszów Mazowiecki 1, gdzie przyjrzeli się z bliska produkcji gresu, a także procesowi kontroli jakości w laboratorium zakładowym.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij