Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu startuje

Od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Również w Tomaszowie z tej okazji organizowanych będzie wiele wydarzeń. Podczas „Dnia bez samochodu”, który przypada 22 września, komunikacja miejska będzie bezpłatna dla wszystkich.

Szereg działań organizować będą szkoły, w tym „Eko Rajd Rowerowy”. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie wszystkich jego uczestników zapoznają z zasadami bezpieczeństwa i poruszania się rowerów po drogach. Pracownicy MZK przygotowali dla uczniów tomaszowskich szkół materiał filmowy pokazujący ich pracę. Miejskie Centrum Kultury zaprasza natomiast na wycieczki.

Od 16 do 22 września 2020 r. w Informacji Turystycznej w godz. 9-15 można będzie pobrać mapki z wybraną trasą do przejścia. Mieszkańcy mogą wybrać spośród 3 wycieczek:

- Jak Ostrowski Tomaszów planował… - przejdź śladami dawnego układu miasta i przeznaczenia poszczególnych rejonów Tomaszowa Mazowieckiego.

- Gramy w zielone, czyli Tomaszów przyrodniczo - spójrz na miasto z innej perspektywy i odkrywaj z nami tereny zielone w Tomaszowie Mazowieckim.

- Gra terenowa „Bystre oko” - zabawa z tomaszowską architekturą - Wytęż wzrok i dopasuj numer zdjęcia przedstawiającego fragment obiektu do jego opisu. Uważasz, że znasz Tomaszów jak własną kieszeń? Sprawdź to i przy okazji świetnie się baw.

Dodatkowo na finał akcji, 22 września 2020 w godz. 10-15 zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Odkrywca Tomaszowa”.  Gra odbędzie się w obrębie placu Kościuszki. Jej celem jest poszerzenie wiedzy o Tomaszowie, rozwijanie zdolności logicznego myślenia, orientacji w terenie i aktywności fizycznej. W grze nie liczy się czas, ale dokładność wykonania zadania. Dla każdego, kto ukończy grę i poda poprawne rozwiązania zagadek - upominek.

Szczegóły w Informacji Turystycznej (plac Kościuszki 29, tel. 44 710 03 29)

Komenda Powiatowa Policji, 22 września, przeprowadzi również akcję znakowania rowerów w godz. 16.00 - 18.00 przy budynku Komendy Powiatowej Policji (ul. Wandy Panfil  44).

W ramach  Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu powstanie również pieszy…. „Niedźwiedzi szlak”. Szukajcie tropów niedźwiedzia! Najlepiej w okolicy naszych atrakcji turystycznych: przystani, Skansenu Rzeki Pilicy, Rezerwatu „Niebieskie Źródła” oraz Grot Nagórzyckich.