• Data opublikowania: 2015-10-02

Elżbieta Bednarczyk odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną

Znana pisarka, poetka, autorka scenariuszy teatralnych oraz tancerka - Elżbieta Bednarczyk odwiedziła we wtorek Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Autorka przyjechała do Tomaszowa z Częstochowy, gdzie zatrzymała się tylko na jakiś czas, ponieważ na co dzień od blisko 30 lat mieszka w Australii. Znana jest głównie z utworów dla dzieci takich jak: "Kłótnie w tornistrze"; "Zimowa przygoda królika"; "Figlarne myszki" czy "Chciwy niedźwiadek". W swoim dorobku posiada także prozę dla dorosłych: "Odrodzenie duszy; czy "Dar życia".

Uczestnikami dwóch spotkań było ok. 150 dzieci z tomaszowskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz z Pierwszej Niepublicznej Chrześcijańskiej Szkoły "Tomek". Spotkanie w tomaszowskiej bibliotece rozpoczęło się od przeczytania wierszowanych bajek, podczas których Elżbieta Bednarczyk zachęcała słuchaczy do wcielenia się w rolę aktorów. Dzieci kumkały, naśladując żabki, bohaterów jednej z bajek autorki.

Poza tym Elżbieta Bednarczyk przekazała dzieciom wiele cennych wartości i nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie. Opowiadała również o tym jak żyje się ludziom w Australii, ilustrując to pokazem multimedialnym. Mówiła o tym jak wygląda szkoła i nauka w Australii, jak mieszkańcy spędzają najczęściej swój wolny czas. Na zakończenie spotkania miała jeszcze dla widowni niespodziankę. Odkryła przed zgromadzoną publicznością, swój kolejny talent, wykonując cygański taniec.