Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

• Data opublikowania: 2022-04-25

Eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Testy wiedzy ze znajomości ogólnych przepisów ruchu drogowego, test-skrzyżowania, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda rowerem na torze sprawnościowym – to konkurencje, w których brali udział zawodnicy podczas Finału Powiatowego XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej odbył się 21 kwietnia w SP nr 10. Wystartowało w nim osiem drużyn ze szkół podstawowych w kategorii wiekowej 13-15 lat oraz cztery szkoły w kategorii 10-12 lat. Łącznie startowało 36 uczniów.

Zwycięzcami Turnieju w grupie I SP została drużyna ze SP w Żelechlinku. Drugie miejsce zajęła SP nr 1, zaś trzecie miejsce – SP nr 6 (szkoły z Tomaszowa Mazowieckiego). Indywidualnie najlepszym zawodnikiem w tej grupie wiekowej okazał się Jakub Babis ze SP w Żelechlinku.

W grupie II SP zwyciężyła SP nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim. Drugie miejsce zajęła SP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, trzecie – SP nr 3. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem okazał się Bartłomiej Misiak ze SP w Glinniku.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat tomaszowski w finale wojewódzkim Turnieju, który odbędzie się 13 maja na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Organizatorami eliminacji była Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim przy współpracy z Urzędem Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.