Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Elektromobilność nie ominie Tomaszowa

Tomaszów Mazowiecki znalazł się na mapie miast, w których wdrażany będzie kompleksowy plan rozwoju elektromobilności. Zakłada on m.in. produkcję pojazdów o napędzie elektrycznym oraz rozwój niezbędnej infrastruktury. Elektromobilność pozwoli radykalnie poprawić jakość powietrza.

FOTO

W poniedziałek (20 lutego) prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko podpisał list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie rozwoju elektromobilności w porozumieniu z Ministrem Rozwoju i Finansów, Ministrem Energii, Polskim Funduszem Rozwoju, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowym Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą w Warszawie. W przedsięwzięcie zaangażowany jest również Związek Miast Polskich.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, wiceminister energii Michał Kurtyka, wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz i prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Listy intencyjne podpisały władze 41 samorządów.

Plan rozwoju elektromobilności określa korzyści związane z upowszechnieniem stosowania pojazdów elektrycznych w Polsce oraz identyfikuje potencjał gospodarczy i przemysłowy tego obszaru. Wskazuje na związaną z rozwojem elektromobilności poprawę jakości powietrza;     zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego; poprawę stabilności pracy sieci elektroenergetycznej oraz     rozwój zaawansowanego przemysłu.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij