Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Ekolodzy z „Dwunastki”

22 kwietnia, na całym świecie, obchodzony jest Dzień Ziemi. W myśl hasła tegorocznych obchodów „Przywrócić naszą Ziemię”, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim wraz z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych, podjęli wiele działań mających na celu promowanie postaw proekologicznych.

Dzieci wykonały prezentacje multimedialne, plakaty, zdjęcia dokumentujące działania „w terenie”, fotorelacje z „godziny dla Ziemi” i plakaty w języku angielskim. W ogrodzie sensorycznym pojawiły się zioła i grządka warzywna. Tego dnia można było również otrzymać ekologiczne naklejki przygotowane przez uczniów. Akcja została zainicjowana przez nauczycielki kształcenia specjalnego.

W obchody święta włączyły się także dzieci z oddziału przedszkolnego „Tęczowa Akademia”. Przedszkolaki po wzbogaceniu swojej wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykonały prace plastyczne pt. „Wesoła i smutna planeta Ziemia”. Nauczyły się także jak segregować śmieci oraz oszczędzać wodę i prąd. Przedszkolaki wykonywały również zadania o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem kart pracy na tablicy interaktywnej. Na zakończenie przemaszerowały wesoło wokół szkoły z transparentem „Dbam o Ziemię”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij