Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dzień Seniora - świętowali i nagradzali

Koncert Jacka Wójcickiego i wręczenie certyfikatów „Miejsca przyjazne seniorom” były głównymi punktami obchodów Miejskiego Dnia Seniora. W wydarzeniu, które odbyło się 9 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, wzięło udział kilkaset osób.

jacek wójcicki1

Jacek Wójcicki, aktor i piosenkarz, wykonał dla tomaszowskich seniorów m.in. piosenki kojarzone z artystami z krakowskiej Piwnicy pod Baranami, przeboje z lat międzywojennych, piosenki filmowe, ale zabawiał ich także nieśmiertelnymi skeczami z najlepszych polskich kabaretów. Wiele utworów publiczność śpiewała wraz z nim.

miejsca przyjazne seniorom 2019

Przed koncertem uhonorowano laureatów projektu „Miejsca przyjazne seniorom”. W tym roku tytuł ten otrzymali:

- Parafia św. Rodziny
- Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych
- Urząd Miasta
- Miejskie Centrum Kultury filia DOK
- Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Maz.
- Poradnia Diabetologiczna przy Tomaszowskim Centrum Zdrowia
- Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

Tytuł „Miejsce przyjazne seniorom” przyznawany jest instytucjom i podmiotom, które na co dzień traktują osoby starsze w przyjazny sposób, oferują im szczególne przywileje, sprawiają, że nie czują się wykluczeni. Miejscami takimi mogą być np. kawiarnie, sklepy, apteki, kina, różne instytucje publiczne, takie jak muzeum, ośrodki kultury, ale także prywatni przedsiębiorcy. Zgłaszane propozycje rozpatrywane są przez Tomaszowską Radę Seniorów.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij