Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dzień Pielęgniarki i Położnej na pl. Kościuszki

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych obchodzony jest w Polsce corocznie 12 maja. Dzień później, z okazji tego święta na pl. Kościuszki odbył się festyn. Można było m.in. skorzystać z bezpłatnych badań.

Dzień Pielęgniarki i Położnej na pl.


Podziękowania dla pielęgniarek i położnych, w imieniu władz miasta złożyła Zofia Szymańska, zastępca prezydenta Tomaszowa. Na scenie wystąpiła grupa poetycko-muzyczna „Na Trzeźwo” działająca przy Stowarzyszeniu Abstynenckim „AZYL”. W trakcie tego wydarzenia, tomaszowianie mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o zdrowiu z nagrodami i wygrać vouchery do wykorzystania w siedzibie Allenortu.

Ponadto na płycie pl Kościuszki można było skorzystać z usług przygotowanych przez Tomaszowskie Centrum Zdrowia (konsultacje z zakresu diabetologii, konsultacje położnej i lekarza ginekologa, zespół wyjazdowy ratownictwa medycznego pokaz i nauka pierwszej pomocy nauka samobadania piersi na fantomie,mobilny punkt poboru krwi), NU-MED (pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomu cukru, stanowisko z fantomami do nauki badania piersi), Allenort (pomiar poziomu cukru, pomiar ciśnienia).  

Organizatorami imprezy byli: prezydent  Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, Tomaszowskie Centrum Zdrowia, NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, Centrum Kardiologii „Allenort”, Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. Wydział Zamiejscowy w Tomaszowie Mazowieckim. Festyn poprowadziła Joanna Szczepańska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij