Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dzień Patrona w SP nr 3

Imię Marszałka Józefa Piłsudskiego noszą w Polsce ulice, szkoły, place i organizacje. Również Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim nosi imię tego wybitnego Polaka. Z okazji święta swojego patrona 18 marca uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, aby uczcić pamięć Józefa Piłsudskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły. Społeczność szkolną przywitały Hania i Zuzia - uczennice klasy VII, który przybliżyły zebranym sylwetkę Patrona, a następnie zaprosiły uczniów do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez siódmoklasistów pod kierunkiem Anny Borcuch i Magdaleny Bugajskiej. O dekorację zadbała Marzena Zwolska.

W ramach obchodów Święta Patrona odbyły się szkolne konkursy: na najładniejszy portret J. Piłsudskiego - dla klas. „0” i I - III oraz na najciekawszego lapbooka o Marszałku. Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursów:

Klasy "0,,

I miejsce: Antoni Kopka - Przedszkole nr 11;

II miejsce: Eliza Filipczyk;

III miejsce: Natalia Pietrzak i Hanna Przybysz.

Klasy 1-3

I miejsce: Lena Kruz;

II miejsce: Kacper Burchard;

III miejsce: Karolina Gawarzyńska;

Wyróżnienia: Stanisław Rydz, Kamil Krzyżanowski, Jakub Dądela.

Klasy 4-8

I miejsce: Wiktoria Rumińska;

II miejsce: Anna Zysiak;

III miejsce: Hanna Jackiewicz i Julia Jackiewicz;

Wyróżnienia: Nadia Krzyżanowska, Alicja Wach.

Spotkanie zakończył występ uczennic z klasy II i VI, które wykonały taniec z akrobacjami. Do występu przygotowała je Izabela Kolanko.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij