Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dzień otwarty dla uczniów i rodziców w zajezdni MZK

Od roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim zostanie uruchomiona klasa z nauką w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych pod patronatem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Przyszli uczniowie placówki  będą mogli zdobyć w spółce cenne pierwsze doświadczenia zawodowe. W piątek 10 maja w godz. 14 – 18 w zajezdni MZK odbędzie się Dzień Otwarty dla uczniów i rodziców.  

- Pragniemy wspólnie zachęcić uczniów do wyboru klas patronackich w ZSP 3 i odbywaniem praktycznej nauki zawodu mechanik pojazdów samochodowych w MZK – mówi Wioletta Magin, prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Spółka z o.o. - To pierwsze takie partnerstwo samorządu, szkoły zawodowej i miejskiej spółki jako pracodawcy, którego celem jest przygotowanie uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej, a następnie wykształcenie wykwalifikowanej kadry pracowników. Ponadto takie partnerstwo ułatwia wejście ucznia na rynek pracy – dodaje.

Uczniowie, którzy zgłoszą się do MZK na praktyczną naukę zawodu będą mogli zdobyć w spółce cenne pierwsze doświadczenia zawodowe i rozwijać w praktyce nabytą wiedzę techniczną korzystając z nowoczesnego wyposażenia stacji obsługi. Będą mogli również poznać tajniki pracy mechanika pojazdów samochodowych nie tylko ucząc się diagnostyki i naprawy samochodów osobowych, ale przede wszystkim autobusów, w tym najnowocześniejszych autobusów hybrydowych, co znacznie poszerzy ich wiedzę i uczyni bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy.

Dzień Otwarty dla uczniów i rodziców w zajezdni MZK jest okazją, by zarówno rodzice jak i uczniowie zapoznali się z warunkami pracy w spółce i nowoczesnym wyposażeniem stanowisk pracy (zajezdnia spełnia najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa i warunków pracy, wybudowana została przy wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej i oddana do użytkowania w ubiegłym roku).

W trakcie nauki dla najzdolniejszych uczniów ufundowane zostaną stypendia, a po jej zakończeniu  najlepsi uczniowie będą mieli szansę na stałe zatrudnienie.
                
Wszelkie pytania dotyczące praktycznej nauki zawodu należy kierować do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. na adres: sekretariat@mzktomaszow.pl lub telefonicznie: 44 723-75-71 wew. 24.
Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij