Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dzień Górnika wśród przedszkolaków

Święto Górników obchodzone jest tradycyjnie 4 grudnia. Tego dnia przypada dzień Św. Barbary z Nikomedii patronki górników i wszystkich osób związanych z wydobyciem paliw kopalnych. Święta Barbara patronuje również trudnej pracy marynarzy, rybaków, żołnierzy i kamieniarzy.

W tym dniu przedszkolaki z Przedszkola nr 7 dowiedziały się, jak trudna i ciężka jest praca górnika w kopalni, z czego składa się galowy strój górniczy. Barwami górniczymi są czerń i zieleń, ponieważ czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń nadzieję na ujrzenie zielonej trawy po pracy. Dzieci obejrzały filmy o kopalniach, maszynach górniczych i sposobie drążenia wyrobisk. Bardzo podobała się im zabawa „Czarny węgiel”, podczas której doskonaliły sprawność ruchową i liczenie. Rysowały także węglem drzewnym i śpiewały piosenkę „W kopalni” z wykorzystaniem instrumentów.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij