Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-02-12

Dzień Chorego w Tomaszowie czyli akcje edukacyjne, występy i nowa pracownia.

Od wczoraj w Tomaszowie odbywają się akcje w ramach Światowego Dnia Chorego. Zwieńczeniem obchodów, będzie festyn rodzinny „Z Miłości dla Zdrowia”, który odbędzie się w niedziele na pl. Kościuszki.

Na zdjęciu dzieci z Przedszkola nr 14 w trakcie występu

W Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Nu-Med w czwartek odbyła się akcja honorowego oddawania krwi, a przed pacjentami wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola nr 14. Można było również przekazać książki dla pacjentów. Pierwsze woluminy trafiły już na półkę, przekazała je m.in. wiceprezydent Tomaszowa, Zofia Szymańska.

Na zdjęciu ks. Biskup Ireneusz Pęlalski w obecności władz samorządowych, pracowników placówki oraz zaproszonych gości

W Centrum Kardiologii Allenort w Tomaszowie wczoraj została otwarta druga pracownia elektrofizjologii, która będzie  świadczyła usługi  w  zakresie wszczepiania stymulatorów serca, kardiowerterów i ablacji.  Pracownia została poświęcona przez Ks. Biskupa Ireneusza Pękalskiego w obecności m.in. władz samorządowych, pracowników placówki i zaproszonych gości.

Na zdjęciu wiceprezydent Zofia Szymańska, prezes TCZ Konrad Łukaszewski oraz pozostali uczestnicy obchodów Dnia Chorego w TCZ

Dziś natomiast odbyło się spotkanie edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców Tomaszowa. W Tomaszowskim Centrum Zdrowia zorganizowano pogadankę dla dzieci dotyczącą właściwych zachowań w sytuacji kryzysowej. Dzieci dowiedziały się m.in. jak wezwać pogotowie, jakie dane są potrzebne dyspozytorowi i co robić gdy oczekujemy na karetkę. Ponadto policjanci z Komendy Powiatowej Policji przygotowali pokaz z udziałem psa tropiącego. Dzieci mogły również zobaczyć jak wygląda w środku radiowóz i karetka. W trakcie akcji w holu TCZ można było zapisać się do programu E-PACJENT oraz wykonać bezpłatnie pomiar ciśnienia czy cukru. Tomaszowskie Centrum Zdrowia prowadzi również zbiórkę maskotek dla dzieci z oddziału pediatrycznego.

Dzień Chorego ustanowił papież św. Jan Paweł II 13 maja 1992 roku.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij