Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dzień Babci i Dziadka w literaturze

Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci i Młodzieży 24 stycznia wspólnie z dziećmi i  nauczycielkami z Przedszkola nr 17 jak również z zespołem Kalina działającym przy Kole Gospodyń Wiejskich w Wąwale pod kierunkiem Romana Woickiego uczcili  święto Babci i Dziadka. Na sali Koncertowej Miejskiego Centrum Kultury zasiedli seniorzy z Domu Dziennego Pobytu, Domu Pomocy Społecznej nr 1 i Domu Pomocy społecznej nr 2. z Tomaszowa Mazowieckiego.

dziewń babci i dziadka - biblioteka

Program artystyczny przygotowała pani mgr Barbara Kania nauczycielka z Przedszkola nr 17. Dzieci dla naszych gości przedstawiły "Jasełka". Pięknie występujące dzieci w przebraniach i wzruszające kolędy były prezentem dla naszych gości z okazji ich święta.

Bibliotekarze jako mole książkowe mają swoje ulubione literackie babcie i sympatycznych literackich dziadków. Bohaterów książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W drugiej części spotkania bibliotekarki odwołały się do literackich postaci seniorów t.j. książki Karoliny Wilczyńskiej "Stacja jagodno", Gabrieli Gargaś "Wieczór taki jak ten", "Grzechu warta" Agaty Przybyłek. Jeśli jednak mówimy o dziadku to "Powrót do starego domu" i "Tajemnice starego domu" Ilony Gołębiewskiej z klasyki "Stary człowiek i morze" gdzie głównym bohaterem powieści jest mężczyzna w podeszłym wieku a w "Kamizelce" Bolesława Prusa ukazana jest przepiękna miłość w dojrzałym wieku.

Atrakcją był występ zespołu "Kalina", który rozbawił swoim repertuarem muzycznym naszych seniorów. Tego dnia nie zabrakło życzeń a laurki wykonane przez bibliotekarki, wręczyły dzieci z Przedszkola nr 17.

 

 

 
Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij