Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dzieci z Ukrainy na wakacjach w Tomaszowie

Na zaproszenie Urzędu Miasta, kilkudziesięcioosobowa grupa polskich dzieci z Ukrainy spędzi wakacje w Tomaszowie Mazowieckim. W trakcie dziesięciodniowego pobytu czeka ich wiele atrakcji.

Dzieci z Ukrainy


Dzieci na co dzień mieszkają w Iwano-Frankiwsk, dawnym Stanisławowie. To jedno z miast partnerskich Tomaszowa Mazowieckiego. Młodych Ukraińców przywitała we wtorek wiceprezydent Zofia Szymańska. Goście otrzymali od władz miasta sportowe upominki. Zostali zakwaterowani na terenie tomaszowskiej Przystani.

W trakcie pobytu, dzieci zwiedzą m.in. Groty Nagórzyckie, Skansen Rzeki Pilicy, Mikrokosmos w Ujeździe, Stare Miasta w Piotrkowie Trybunalskim czy bunkry w Konewce. Uczestnicy wizyty spotkają się również z prezydentem Marcinem Witko.

Iwano-Frankiwsk to miasto obwodowe w zachodniej Ukrainie, liczące ok. 222 tys. mieszkańców. Zostało założone 7 maja 1662 r. przez Andrzeja Potockiego, który nadał mu nazwę Stanisławów. W mieście znajduje się bardzo dużo zabytków związanych z historią Polski, m.in. kościół dekanalny z 1700 roku czy Kolegium Jezuitów.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij