Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dzieci mogą korzystać z kolejnej ekopracowni

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 7 może pochwalić się nową ekopracownią, której symboliczne otwarcie odbyło się 25 października. Łączny koszt inwestycji to 49 891, 02 złotych (kwota 44 891, 02 złotych stanowi dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi).

Otwarta ekopracownia AKADEMIA CZTERECH ŻYWIOŁÓW będzie miejscem realizacji podstawy programowej z przyrody, biologii, ekologii, geografii w nauczaniu klas I – VIII, zajęć innowacyjnych „Kreatywni z Natury” oraz „Być jak Ignacy”. Pracownia stanie się miejscem interdyscyplinarnego badania środowiska, poznawania i doświadczania globalnych zagadnień środowiskowych współczesnego świata w skali mikro, miejscem wyposażonym w nowoczesny sprzęt i różnorodne środki dydaktyczne, aby proces lekcyjny był ciekawszy, a różnorodne, dodatkowe zajęcia zwiększyły aktywność uczniów.

Atrakcyjne i nietuzinkowe miejsce w szkole przyczyni się do kształtowania wśród uczniów świadomości ekologicznej i postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska, uatrakcyjni zajęcia dydaktyczne i zachęci dzieci oraz młodzież do podejmowania działań proekologicznych oraz pozwoli na organizację ciekawych zajęć w grupach. Pracownia będzie miała charakter laboratoryjno-ekologiczny. Uczniowie pracować w niej będą metodą projektów, badań i doświadczeń.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij