Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dotacje dla mieszkańców na wymianę pieców lub przyłączenie do miejskiej ciepłowni. W środę spotkanie w Urzędzie Miasta

Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mogą składać wstępne deklaracje o dofinansowanie m.in. wymiany pieców węglowych lub przyłączenie do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Są one potrzebne do aplikacji o środki na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, którą przygotowuje Urząd Miasta.

Tomaszów


Pobierz deklarację

Do 40 proc. dopłaty do wymiany starych pieców

W ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Urząd Miasta będzie zabiegał o dofinansowanie na wymianę lokalnych źródeł ciepła tj. indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych, kotłowni zasilających kilka budynków lub kotłowni osiedlowych oraz ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła. Środki będzie również można przeznaczyć na podłączenie istniejących obiektów do sieci ciepłowniczej lub gazowej, wykonanie węzła cieplnego oraz wykonanie lub modernizacją wewnętrznej instalacji c.o. i c.w.u.

O dofinansowanie będą mogły ubiegać się osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe oraz towarzystwa budownictwa społecznego. Będzie ono udzielone w formie dotacji do 40% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

W ramach programu będzie można wymienić dotychczasowe źródła ciepła na kotłownię węglową, kotłownię olejową, kotłownię na biomasę, ogrzewanie elektryczne czy odnawialne źródło energii, jedynie w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia nieruchomości, na której będzie realizowane przedsięwzięcie, do miejskiej sieci ciepłowniczej lub do sieci gazowej.

Warunkiem realizacji programu jest pozyskanie przez miasto środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Można składać wstępne deklaracje

Do końca lutego, mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mogą składać deklaracje o dofinansowanie. Są one niezobowiązujące, więc każdy, kto rozważa taką inwestycję, może złożyć dokument w kancelarii Urzędzie Miasta (ul. P.O.W. 10/16, parter, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30, w środy dodatkowo do godz. 17). Deklaracje można pobrać TUTAJ i w magistracie.

Osoby, które teraz złożą deklarację, będą miały pierwszeństwo w dalszych etapach programu.

Co ważne, inwestycję będzie można zrealizować w cyklu dwuletnim, w latach 2017-2018.

 

Więcej informacji na temat programu można również uzyskać w Biurze Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta (budynek C, I piętro, pokój nr 11, nr tel. 44 724-23-11 wew. 262 lub 242, kom. 605 444 158).


Konferencja prasowa
Program dla jednostek samorządu terytorialnego na przedsięwzięcia w zakresie wymiany źródła ciepła przez osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij