Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dogoterapia w SP nr 6

W Szkole Podstawowej nr 6 w grupie przedszkolnej „0” dzieci regularnie korzystają z zajęć dogoterapii prowadzonych przez wychowawczynię grupy Ewę Zielińską.

Tylko w ostatnim tygodniu zawitały do szkoły dwa psy: bulterier oraz długowłosa chihuahua. Dzieci od razu nawiązały kontakt z psami. Podczas zajęć poznały specyfikę rasy, charakter zwierząt i sposób postępowania w różnych sytuacjach. Psy towarzyszyły najmłodszym całe dnie, dzięki czemu był czas na bliski kontakt- przytulanie, karmienie, ćwiczenia gimnastyczne, spacer.

Również całkiem niedawno pojawiły się w tej grupie na zajęciach inne zwierzęta – tym razem były to dwa żółwie. Dzieci rozmawiały na temat pochodzenia tego gatunku, warunków w jakich żyje, pożywienia. Miały bezpośredni kontakt ze zwierzętami - dotykanie skorupy, głaskanie łapek, karmienie.

Każda wizyta zwierząt jest wielkim wydarzeniem i działa na dzieci bardzo pozytywnie. Szczególnie „psi terapeuci” sprawiają, że nieśmiałe dzieci tulą się do psa jak do najlepszego przyjaciela, a te nadpobudliwe wyciszają się. Zabawa z czworonogiem dostarcza wszystkim wiele radości i uśmiechu.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij