Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dofinansowanie dla MBP na promocję symboli narodowych

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim otrzymała dofinansowanie ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP” na realizację zadania pn. „Symbole narodowe w serce wplecione”.Koszt całkowity projektu realizowanego od 24.04.2023 do 30.09.2023 wynosi 6 000,00 zł.

Przy współpracy z Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego oraz Świetlicy „Krasnoludek” będą podejmowane działania mające na celu rozbudzenie u najmłodszych szacunku do symboli narodowych oraz pogłębienie wiedzy na temat ich historii, znaczenia i roli we współczesnym świecie.

Projekt „Symbole Narodowe w serce wplecione” wykreuje również postawy patriotyczne, szczególnie u młodszego pokolenia poprzez udział w tematycznych zajęciach kulturalnych i edukacyjnych:

• Wystawa pn. „Polskie symbole narodowe” Instytutu Pamięci Narodowej przedstawiająca m.in. genezę symboli oraz zmiany w nich zachodzące na przestrzeni lat. Ekspozycja zostanie zaprezentowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Prez. I. Mościckiego 6 w terminie 02-26 maja 2023r.
• Happening z okazji świąt majowych - utworzenie flagi Polski przez dzieci z tomaszowskich przedszkoli. W trakcie wydarzenia odbędzie się odczyt dotyczący powstania flagi państwowej.
• „Znaki Ojczyzny” – lekcje biblioteczne omawiające tematykę symboli narodowych.
• „Orzeł Biały w legendzie i tradycji heraldycznej”- warsztaty literacko-plastyczne prowadzone przez autora literatury dziecięcej i młodzieżowej Pawła Wakułę.
• „Patriotyzm sznurkiem pleciony” – warsztaty tkackie dla uczniów szkół podstawowych, nawiązujące do historii regionalnego włókiennictwa.
• „Historia, fantazja, przygoda” - spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz, historykiem, autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Więcej informacji wkrótce na stronie www.mbptomaszow.plTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij