Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2017 [ZDJĘCIA]

Kamil Bednarek, Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska, Piękni i Młodzi, Majka Jeżowska, Don Wasyl i Daniele Stefani – takie gwiazdy wystąpiły podczas Dni Tomaszowa 2017, które odbyły się 23, 24 i 25 czerwca. Tysiące tomaszowian bawiło się na pl. Kościuszki i tomaszowskich Błoniach.

FOTO

W piątek obchodziliśmy święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Na pl. Kościuszki wystąpił m.in. zespół elFuego. Wieczorem tomaszowianie wysłuchali koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, a Mateusza Włodarczyka i zespołu Blue Haze.

 Święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej

W sobotę, najmłodsi tomaszowianie chętnie korzystali ze strefy dla dzieci na pl. Kościuszki zorganizowanej przez Miejskie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną. Tłumy zgromadził koncert Don Wasyla i cygańskich gwiazd. Tego dnia, w centrum miasta wystąpili również lokali artyści i Daniele Stefani z zespołem. Przed godz. 19, w kierunku tomaszowskich Błoni ruszyła parada uliczna, w której wzięło udział kilkadziesiąt organizacji z terenu naszego miasta. Przed budowaną Areną Lodową najpierw odbyły się Konfrontacje Muzyczne o nagrodę prezydenta Marcina Witko, a wisienką na torcie był koncert Andrzeja Piasecznego. Tomaszowianie do późnych godzin nocnych bawili się na Błoniach.

Konfrontacje Muzyczne 2017. Zespół Vermis z nagrodą prezydenta Marcina Witko

W trakcie tegorocznego święta naszego miasta gościliśmy delegację z mołdawskiego miasta Hîncești. Przedstawiciele tamtejszego samorządu zwiedzili nasze miasto, a także wysłuchali gwiazd, które wystąpiły na pl. Kościuszki i tomaszowskich Błoniach. Niespodzianką był sobotni występ na pl. Kościuszki mołdawskiego Zespołu Tańca Narodowego Rejonu Glodeni - Hora Moldovei. Natomiast w czwartek, pprezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i burmistrz Hîncești Alexandru Botnari podpisali umowę partnerską o współpracy naszego miasta z mołdawskim samorządem. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie przyjęli w czwartek radni Rady Miejskiej. W obradach uczestniczyły władze naszego miasta, konsul honorowy Mołdawii Pavel Scura, a także przedstawiciele mołdawskiego samorządu: prezydent miasta Hîncesti Alexandr Botnari, zastępca prezydenta miasta Hîncesti  Dîru Valeria, prawnik Pruteanu Daniela, specjalista do spraw kultury i sportu Anjela Fulga, ekonomista Svetlana Grishca i inżynier Evghenii Stasoc.

Goście z Mołdawii z wizytą w Tomaszowie Mazowieckim

Koncertową niedzielę rozpoczął występ Majki Jeżowskiej z zespołem. Artystka znakomicie zabawiła zgromadzoną publiczność – tę starszą i młodszą. Później tomaszowianie bawili się przy największych hitach zespołu Piękni i Młodzi. Wieczorem serca publiczności najpierw podbiła Natalia Kukulska, a później Kamil Bednarek. Na zakończenie tegorocznych Dni Tomaszowa Mazowieckiego nie zabrakło efektownego pokazu sztucznych ogni.W trakcie trzydniowej imprezy mieszkańcy chętnie korzystali również z innych atrakcji, m.in. wesołego miasteczka i ogródków gastronomicznych. Dodatkowo, w sobotę na pl. Kościuszki wolontariusze zbierali pieniądze na rehabilitację Piotrusia Karbowiaka, który zmaga się z dystrofią mięśniową i niedoczynnością tarczycy. Natomiast w sobotę można było wesprzeć turnus rehabilitacyjny Krzysia Kusidło.

Organizatorami tegorocznego festiwalu był prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej i Fundacja TM – Innowacje.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij