Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-06-27

Dni Tomaszowa 2016. Bawiliśmy się na pl. Kościuszki i Błoniach [ZDJĘCIA]

SARSA, Marcin Daniec, Orkiestra Wojskowa z Bytomia i Kraków Street Band wystąpili przed tomaszowską publicznością podczas tegorocznych Dni Tomaszowa. W trakcie święta naszego miasta nie zabrakło parady ulicznej. Niestety, ze względu na niedzielną nawałnicę, koncerty m.in. PAPA D., Grubsona i Indios Bravos zostały przełożone.

SARSA

Dni Tomaszowa rozpoczęły się w piątek, 24 czerwca. Na pl. Kościuszki odbyła się defilada powietrzno-lądowa 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Tego dnia swoje święto uroczyście obchodzili żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego. W obchodach wziął udział minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. Później na scenie zobaczyliśmy artystów lokalnych (chór miejski, el  Fuego). Wieczorem wystąpiła Orkiestra Wojskowa z Bytomia, a tuż po niej, w rytmach dyskotekowych hitów, publiczność do tańca porwał zespół OMEGA. Tego samego dnia, o godz. 17 odbył się również mecz piłkarski oldbojów o Puchar Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Na stadionie im. Braci Gadajów RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki  pokonała 5:2 Pilicę Tomaszów Mazowiecki.

W sobotę, o godz. 14 na pl. Kościuszki rozpoczął się blok koncertowy zespołów wielu kultur. Muzykę żydowską zaprezentowała Olga Mieleszczuk z zespołem w projekcie Yiddish Tango, włoską Roberto Zucaro, a amerykańską muzykę dixielandową (jazz tradycyjny) Kraków Street Band. Po wygranym meczu reprezentacji Polski ze Szwajcarią w ramach Mistrzostw Europy 2016, przed tomaszowską publicznością wystąpił Marcin Daniec. Po występie artysty kabaretowego odbyła się Parada Uliczna. W wydarzeniu wzięło udział 28 podmiotów, w tym 23 organizacje pozarządowe, 3 grupy nieformalne oraz 2 spółki miejskie. Wieczorem na tomaszowskich Błoniach rozpoczęły się Konfrontacje Muzyczne o nagrodę prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko. Zwyciężył zespół Maze. Wisienką na torcie był koncert SARSY, czyli Marty Markiewicz, która podbiła serca tomaszowskiej publiczności.

Ze względu na nawałnicę, która przeszła przez nasze miasto, niedzielne koncerty zostały odwołane. Artyści nie mogli wystąpić z uwagi na zalaną scenę i sprzęt techniczny. Koncerty odbędą się w innym terminie. W najbliższym czasie poinformujemy o szczegółach.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij