Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Dawno temu w Tomaszowie” - część czwarta

Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego przygotowało czwartą część albumu zatytułowanego „Dawno temu w Tomaszowie”.

Publikacja składa się z ośmiu rozdziałów. Pierwszy przedstawia widoki miasta, drugi – przemysł, trzeci – Wojsko Polskie i żołnierzy pochodzących z Tomaszowa, czwarty – tomaszowskie szkoły, piąty – miejscowe harcerstwo, szósty – wyznania i narodowości reprezentowane w mieście, siódmy – początki tomaszowskiej „Solidarności”, ósmy – mieszkańców.

Tematyka niektórych rozdziałów jest więc analogiczna do wcześniejszych albumów, oczywiście wszystkie obiekty opublikowane są po raz pierwszy. Należą do zbiorów na co dzień niedostępnych, które można zobaczyć tylko wyjątkowo na wystawach czasowych. Przechowywane są w dziale historyczno-numizmatycznym i muzealnej bibliotece.

Album obejmuje 267 ilustracji. Wyboru fotografii dokonał i całość wstępem opatrzył adiunkt działu historyczno-numizmatycznego dr Daniel Warzocha, zaś szata graficzna jest dziełem starszego renowatora działu sztuki Grażyny Srebrzyńskiej.

Publikację nabyć można w Muzeum w cenie 35 zł.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij