Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Co słychać na przystani?

Prace na przystani powoli mają się ku końcowi. Tymczasem trwa porządkowanie terenu sąsiadującego z obszarem rewitalizowanym. Znikają stare, nieużywane od lat domki letniskowe, które straszyły z brzegu Pilicy. Stan sześciu budynków był tak zły, że ich remont był już niemożliwy.

1zdjęcie z przystani z 5.12.2019

1zdjęcie przystani z 4.12.2019 

Przypomnijmy, miasto pozyskało dofinansowanie na modernizację tomaszowskiej przystani w ramach RPO województwa łódzkiego. Projekt obejmuje wspólną aplikację czterech gmin z powiatu tomaszowskiego: gmina Tomaszów Mazowiecki, gmina miasto Tomaszów Mazowiecki, gmina  Inowłódz, gmina Rzeczyca wraz z udziałem powiatu tomaszowskiego.

Dotyczy on zwiększania atrakcyjności terenów leżących wzdłuż rzeki Pilicy poprzez zagospodarowanie terenów przyległych, przystani, miejsc wodowania kajaków itp. Każdy z partnerów odpowiedzialny jest za realizację swojego zakresu.

W Tomaszowie wykonywane są nowe miejsca wodowania kajaków, plaża miejska, trapy widokowe, scena letnia, boiska do siatkówki plażowej, boisko wielofunkcyjne do koszykówki, zagospodarowywana jest zieleń, powstały węzły sanitarne, szalety, przebieralnie, dwa place zabaw, miejsca gastronomiczne dla food trucków, eksperymentarium dla dzieci, labirynt  z zieleni dla najmłodszych, system monitoringu rzeki, nowe oświetlenie oraz alejki i place.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij