• Data opublikowania: 2022-04-27

„Charlie i fabryka czekolady” – filmowa premiera

W Chrześcijańskim Centrum Edukacyjnym „TOMY” 26 kwietnia odbyła się premiera filmu „Charlie i fabryka czekolady”. W produkcji wzięło udział ponad 160 osób. Ideą projektu była potrzeba niezawieszania w okresie pandemii dotychczasowej artystycznej działalności prowadzonej przez uczniów w szkolnym Teatrze ChCE. Stąd pomysł na nakręcenie filmowego obrazu.

Inaczej, niż mógłby to sugerować tytuł nagranej fabuły, nie chodzi w niej ani o czekoladę, ani o magiczny świat, ani o Umpalumpasy. Autorzy chcieli natomiast pokazać piękno i siłę rodziny, dobro i wartość, jaką jest dobre wychowanie, kierując się przy tym przesłaniem, iż „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem”.

Nagrania trwały równy rok, montaż kolejne sześć miesięcy. Film nagrywano w plenerach ośrodka Fundacji PROEM w Zakościelu, ale także w mieszkaniach nauczycieli, tomaszowskim parku miejskim oraz w hali widowiskowo-sportowej SCh „TOMY”.