Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Cały kraj w żółtej strefie. Obostrzenia od soboty

Od soboty 10 października na terenie całego kraju wróci obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, także w przestrzeni otwartej.

Maseczek należy używać – m.in. w sklepach, autobusie, na ulicy. Z tego obowiązku zwolnione będą wyłącznie osoby z zaświadczeniem lekarskim lub z dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność lub niesamodzielność. Dodatkowo w całym kraju w restauracjach, pubach i barach będzie trzeba zachować bezpieczną odległość – na osobę powinny przypadać co najmniej 4 mkw. Ograniczono też czas, w których wszystkie lokale gastronomiczne będą mogły działać. Otwarte mogą być w godzinach od 6.00 do 22.00, z wyjątkiem dostaw i usług na wynos.

Wydarzenia kulturalne w przestrzeni zamkniętej mogą odbywać się z udziałem 25 proc. widowni – taka sama zasada obowiązywać będzie w kinach. W wydarzeniach kulturalnych na wolnym powietrzu, będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 osób – jednak liczba uczestników nie może być większa niż jedna osoba na 5 mkw. Ponadto w całym kraju w zgromadzeniach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Będą one musiały zakrywać usta i nos oraz zachować minimum 1,5 m odległości od siebie.

Tydzień później w sobotę, czyli 17 października, wejdzie dodatkowe obostrzenie dotyczące liczby osób, które mogą uczestniczyć w imprezach okolicznościowych m.in. weselach, komuniach i w stypach: do 75 w strefie żółtej.

Informacje o pozostałych obostrzeniach znaleźć można tutaj.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij