Bieg z Wandą Panfil [ZDJĘCIA]

Za nami pierwsza, ale na pewno nie ostatnia edycja biegu z Wandą Panfil. W zawodach wzięło udział kilkaset osób. W biegu na 4 km, wśród pań zwyciężyła Natalia Grzegorczyk, a wśród mężczyzn Robert Antosiewicz. Najmłodszym uczestnikiem był sześciomiesięczny Hubert Chabros, najmłodsą uczestniczą dziewięciomiesięczna Michalina Boksza.

Zawody „Ubiegamy się o zdrowie… bieg z Wandą Panfil” odbyły się 21 października. Wydarzenia promowało zdrowy styl życia wolny od uzależnień. Trasą biegu była ulica Wandy Panfil. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka z „ZOlą” Aleksandrą Kołkiewicz. Uczestnicy mieli do pokonania dystans około 2 km i około 4 km oraz nordic walking około 2 km. Na mecie każdy zawodnik otrzymał medal za uczestnictwo w biegu. W zawodach wzięło udział około 400 osób.

Po zakończeniu biegu przez wszystkich zawodników odbyło się wręczenie 3 głównych nagród i dyplomów za udział w biegu na 4 km za zajecie 1, 2 i 3 miejsca w kategorii kobiet i mężczyzn. Nagrodzono również najmłodszą uczestniczkę biegu, którą została Michalina Boska 9 miesięcy oraz najmłodszego uczestnika biegu, którym został Hubert Chabros 6 miesięcy. Nagrody wręczyli: prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i mistrzyni świata w maratonie kobiet Wanda Panfil.

Później odbył się happening plenerowy. Podczas happeningu rozłożona została wstęga, na której uczestnicy mogli wpisywać hasła pozytywnych wyborów. Uczestnicy mieli również możliwość skorzystania z darmowego pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru poziomu cukru we krwi oraz pomiaru masy ciała za pomocą specjalnej wagi z analizatorem składu ciała przez NU-MED i Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. W ramach happeningu działał punkt informacyjny dotyczący profilaktyki antydopalaczowej i antynikotynowej,  szczepień ochronnych oraz  bezpłatne badania smokolizerem przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Tomaszowie Mazowieckim. Podczas biegu zorganizowana została zbiórka funduszy na rehabilitację Amazonki.

Bieg organizowany został w ramach realizacji zadania pn. „Dopalacze-życia wypalacze – działania związane z zapobieganiem i walką z dopalaczami wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta Tomaszowa Mazowieckiego” dofinansowanego w 2017 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.