Biało-czerwone kwiaty upiększą centrum miasta

W centrum Tomaszowa Mazowieckiego pojawiają się nowe kwiaty i nasadzenia. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przygotował projekty wpisujące się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Patriotycznie na Skwerze Niepodległości

W nawiązaniu do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przed głównym budynkiem Urzędu Miasta powstanie kwietnik o wielkości ok. 65 m2. Zostanie on wypełniony begonią stale kwitnącą o białych i czerwonych kwiatach. Obwódkę stanowić będzie starzec o srebrnych liściach w kształcie granic Polski. Renowacji ulegnie również żywopłot z irgi błyszczącej wzdłuż chodnika od strony ulicy Mościckiego.

Projekt zakłada także posadzenie dwóch platanów klonolistnych w  narożnikach trawnika.

Nowe kwiaty i ławki w centrum miasta

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta zakupi czternaście nowych wież kwiatowych w biało-czerwonych barwach (pelargonia i ipomea). - Pojawią się one na pl. Tadeusza Kościuszki – informuje Szymon Michalak, dyrektor ZDiUM. - Na platanach znajdują się już specjalne konstrukcje bambusowe formujące koronę drzewa w duże kwadratowe liściaste parasole. Poza tym na pl. Kościuszki zostaną zainstalowane drewniane skrzynie z kwiatami sezonowymi. Dodatkowo na latarniach pojawią się wiszące donice, a wzdłuż fontann ZDiUM postawi nowe ławki – dodaje.

Teren w pobliżu sanktuarium Świętego Antoniego ozdobią nowe nasadzenia i donice z kwiatami sezonowymi. Tam również ZDiUM zamontuje ławki.

Nasadzenia w parkach i na rondach

Trwa uzupełnianie kwiatów i krzewów w parkach Rodego i Michałówek oraz na terenie skweru 4 czerwca 1989 roku (przy zbiegu ulic Warszawska – Barlickiego). Kwiaty sezonowe pojawią się na rondzie im. płk. Stanisława Hojnowskiego (skrzyżowanie ulic Chopina - Dworcowa) oraz na rondzie im. Lecha i Marii Kaczyńskich (skrzyżowanie ulic Warszawska – Chopina).

Natomiast skarpa przy wejściu do parku Solidarność (od ul. Warszawskiej) zostanie umocniona pnączami okrywowymi tj. bluszczem zwyczajnym, winobluszczem trójklapowym, powojnikiem botanicznym.