Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-09-28

Będziemy współpracować z mołdawskim miastem Hîncești

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i burmistrz mołdawskiego miasta Hîncești Alexandru Botnari podpisali list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy między samorządami. Obie strony chcą realizować wspólne projekty w zakresie m.in. rozwoju gospodarczego, promocji i kultury.

Foto
Fot. Hîncești

List intencyjny podpisano w czwartek (22 września) podczas wizyty studyjnej delegacji władz naszego miasta w Hîncești w Mołdawii. Oprócz prezydenta Marcina Witko wzięli w niej udział Krzysztof Kuchta, przewodniczący Rady Miejskiej i Błażej Spychalski, prezes Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej). W ramach współpracy oba samorządy chcą podejmować przedsięwzięcia zmierzające do umocnienia i rozwoju dobrych stosunków między regionami. Mowa m.in. o rozwoju kontaktów gospodarczych przedstawicieli małych i średnich firm, a także wymianie delegacji przedsiębiorców, studentów, dzieci, młodzieży, pracowników kultury, nauki i oświaty.

- Mimo że była to bardzo krótka wizyta, to spodziewamy się konkretnych owoców. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy gościć w naszym mieście delegację z Hîncești i wówczas podpiszemy umowę partnerską. Mołdawia to bardzo piękny kraj, jeszcze nie tak bogaty w zasoby materialne, natomiast bardzo bogaty w potencjał ludzki. Poznaliśmy tam wielu wspaniałych Mołdawian, z którymi chcemy współpracować w obszarach gospodarczych,  kulturalnych czy promocyjnych. To bardzo otwarci, życzliwi i przychylni Polakom ludzie - mówi prezydent Marcin Witko.

W środę Marcin Witko spotkał się również sekretarzem generalnym Ministerstwa Spraw Zagranicznych Mołdawii Anatol Vangheli, natomiast w piątek z wiceministrem Rozwoju Regionalnego i Budownictwa Mołdawii Anatol Usatîi. Tematyka tych spotkań dotyczyła współpracy międzynarodowej między regionami oraz doświadczeń związanych z przebiegiem procesów demokratycznych i rozwoju gospodarczego w Polsce oraz Mołdawii przez pryzmat regionów Hîncești i Tomaszowa Mazowieckiego. Wizytę przygotował Pavel Scura, konsul honorowy Mołdawii w Polsce.

Hîncești to miasto w centralnej Mołdawii, położone nad rzeką Cogîlnic. Jest stolicą rejonu Hîncești.

(fot. Hîncești)

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij