Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Arena Lodowa niemal gotowa! Zapraszamy na Dzień Otwarty oraz łyżwiarskie Mistrzostwa Polski

 To już ostatnia prosta przed oficjalnym otwarciem największego i najnowocześniejszego obiektu łyżwiarskiego w naszym kraju. Budowa Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim, jedynego w Polsce krytego toru do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego, wkroczyła w ostatni etap, na który składają się drobne prace wykończeniowe, niezbędne testy oraz rozruch poszczególnych stref operacyjnych. I choć obiekt w pełni funkcjonalny będzie z końcem listopada, już za kilka dni Arena zostanie po raz pierwszy udostępniona mieszkańcom miasta i regionu.

W czwartek, 26 października, zapraszamy wszystkich tomaszowian na Dzień Otwarty, w trakcie którego, w godz. 17:00 – 20:00, każdy chętny będzie mógł po raz pierwszy zwiedzić to wyjątkowe miejsce – jedyne w swoim rodzaju na sportowej mapie naszego kraju. 

Natomiast między 27 a 29 października, Arena Lodowa zgromadzi najlepszych w Polsce łyżwiarzy szybkich, którzy zmierzą się w trzydniowych zawodach o Mistrzostwo Polski na dystansach. Szczegółowy harmonogram czempionatu zostanie potwierdzony i opublikowany w ciągu kilku najbliższych dni. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie będzie można odbierać w recepcji obiektu każdego dnia imprezy: w piątek od godziny 15:00, w sobotę od godziny 11 i niedzielę od godziny 9:00. Ponieważ z organizacyjnego punktu widzenia wydarzenie to będzie miało charakter testowy, liczba kart wstępu na dany dzień zostanie ograniczona do kilkuset sztuk.

Powyższe wydarzenia będą dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego idealną okazją, by przekazać operatorowi Areny Lodowej oraz Polskiemu Związkowi Łyżwiarstwa Szybkiego swoje uwagi na temat funkcjonowania obiektu. Zapewniamy, że każda z nich zostanie dokładnie przeanalizowana i wzięta pod uwagę przed oficjalnym otwarciem toru, zaplanowanym na grudzień 2017 roku. 

Arena Lodowa w liczbach:

  • 9. 000 tylu widzów pomieści koncert zorganizowany w Arenie Lodowej;
  • 2. 000 tyle luksów posiada oświetlenie w Arenie Lodowej. Pozwala ono na realizację transmisji w rozdzielczości HD;
  • 1,5 tyle sekund wynosi przesunięcie dźwięku między skrajnymi punktami w Arenie Lodowej. Dzięki systemowi wspomagania wszyscy uczestnicy wydarzeń w Arenie Lodowej usłyszą dźwięk w czasie rzeczywistym, bez tzw. pogłosu;
  • 292 000 tyle metrów sześciennych ma kubatura obiektu;
  • 850 tyle ton waży konstrukcja stalowa dachu Areny Lodowej;
  • 4 tylu przedstawicieli dyscyplin olimpijskich będzie mogło trenować w Arenie Lodowej, tj. łyżwiarstwo szybkie i figurowe, short track oraz hokej;
  • 47,6 tyle mln zł kosztowała budowa Areny Lodowej.

 

 

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij