8. Piknik "Postaw na Rodzinę"

Tomaszów Mazowiecki po raz siódmy zaangażował się w ogólnopolską kampanię pod hasłem " Postaw na rodzinę"- Krakowskiej Akademii Profilaktyki oraz po raz kolejny bierze udział
w działaniach w ramach programu „Inicjowanie i wsparcie działań dla osób uzależnionych i ich bliskich w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej w ramach KIS”. Dzięki kampanii oraz w ramach programu przekazujemy ważne informacje profilaktyczne rodzinom, nauczycielom, uczniom. Realizujemy działania prorodzinne.

FOTO

Zorganizowany 22 czerwca piknik miał na celu kształtowanie właściwych relacji w rodzinie i pozytywnych wzorców. Do udziału w wydarzeniu zostało zaproszonych 75 rodzin (w tym 168 dzieci), dotkniętych problemem: bezradności w sprawach opiekuńczo - wychowawczych i w prowadzeniu gospodarstwa domowego – rodzina niepełna – rodzina wielodzietna oraz przemocy w rodzinie.

Piknik poprzedził cykl warsztatów z rodzicami (w każdą środę w miesiącu czerwcu), które prowadzili psycholodzy zatrudnieni w MOPS. Wydarzenie rozpoczęło się od zabaw i konkursów integrujących dla dzieci i rodziców  za udział w których uczestnicy zostali obdarowani upominkami, kolejną atrakcją imprezy był występ zespołu tanecznego „IMPET” oraz występy wokalne młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, zabawę uatrakcyjniły fantastyczne zjeżdżalnie i fotobudka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska: „skarpetkowych maskotek” i zakładek, stanowisko z watą cukrową i popcornem.

Pracownicy MOPS aktywnie uczestniczyli we wspólnej zabawie oraz zapewniali obsługę techniczną pikniku. Na zakończenie pikniku wszystkie przybyłe dzieci zostały obdarowane upominkami.

Nad sprawnym przebiegiem zabaw i konkursów czuwali pracownicy
oraz koordynator KIS Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Piknik odbył się dzięki wparciu takich firm jak:
•    Firma Cukiernicza " Birski"
•    Cukiernia "Mazurek"
•    Zakład Produkcyjny "Frito Lay"
•    Firma „Ice – Full”
•    Piekarnia Szymańscy